ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z TWORZENIA KOMIKSU
 08.07.2021r. Wiek 11 – 99 lat
????Rok 2021 został ogłoszony Rokiem Stanisława Lema.
????W związku z tym zapraszamy międzyrzeczan do udziału w bezpłatnych warsztatach komiksu pt. „Światy Lema”
????Podczas warsztatów uczestnicy:
– poznają sylwetkę najwybitniejszego przedstawiciela fantastyki naukowej, futurologa i filozofa,
– na podstawie wylosowanych cytatów z twórczości Stanisława Lema, uczestnicy warsztatów stworzą etiudy komiksowe – od pierwszego etapu jakim jest napisanie scenariusza, poprzez etap rysowania kadrów komiksowych i złożenia ich w spójną opowieść.
????Warsztaty poprowadzą:
DANIEL ODIJA (ur. 1974) – prozaik, autor słuchowisk, sztuk teatralnych, komentarzy do filmów dokumentalnych oraz animator kultury. Autor zbiorów opowiadań Szklana huta (2005) Przezroczyste głowy (2018) oraz powieści Ulica (2001), Tartak (2005), Niech to nie będzie sen (2008) i Kronika umarłych (2010). Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany. Dwukrotnie nominowany do Nike – najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Polsce. Jego proza zastała przetłumaczona na kilkanaście języków.
WOJCIECH STEFANIEC (ur. 1980) – grafik, rysownik komiksowy uważany za jednego z najwybitniejszych twórców swojego pokolenia. Autor kilkunastu komiksów, z czego dwa „Noir” (2013) i „Wróć do mnie, jeszcze raz” (2016) otrzymały Nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy album roku.
????SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE