Szanowni Państwo!
????Od dzisiaj w hallu Biblioteki Publicznej w Międzyrzeczu można obejrzeć wystawę pt. „Ocean”, tematem wystawy jest twórczość Stanisława Lema.
????Ekspozycja powstała z okazji przypadającej w tym roku
100. rocznicy urodzin Stanisława Lema oraz ustanowienia roku 2021 ROKIEM STANISŁAWA LEMA.
⭐️Stanisław Lem był polskim pisarzem gatunku science fiction, futurologiem, filozofem, krytykiem, a także propagatorem rozwoju nauki i techniki oraz sztucznej inteligencji. Tematy przewodnie, które poruszał w swoich dziełach to również natura ludzka, możliwość porozumiewania się istot inteligentnych oraz miejsce człowieka we Wszechświecie.
???? W wystawie wykorzystano fragmenty powieści „Solaris”, a także jej dotyczących wypowiedzi autora oraz tekstu Jerzego Jastrzębskiego „Lustro”
✨Scenariusz wystawy – Justyna Polakowska
⚡️Opracowanie graficzne – Ewa Gołda
????Realizacja – WystawyPolakowska.pl