W dniu 14.02.2023 r., w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Międzyrzeczu, odbyło się szkolenie ze zintegrowanego systemu bibliotecznego MAK+. Szkolenie zawansowane z obsługi modułu SKONTRUM poprowadził pan Jakub Salamon. Skierowane ono było dla bibliotekarzy z terenu powiatu międzyrzeckiego, którzy użytkują system MAK+ a było odpowiedzią na liczne pytania do instruktora powiatowego związane z organizacją i przeprowadzeniem, w większości po raz pierwszy w systemie, Skontrum w swoich bibliotekach.

W szkoleniu udział wzięło 14 bibliotekarek. Cztery godziny upłynęły bardzo szybko, dzięki niesamowitej charyzmie prowadzącego, jego merytorycznej wiedzy i bogatemu doświadczeniu.

Ponieważ 14 lutego przypadają Walentynki o słodką część szkolenia zadbała nasza koleżanka
z Biblioteki w Bledzewie, która upiekła z tej okazji przepyszny tort.

Wzbogacone o wiedzę, popartą częścią praktyczną, koleżanki z energią wróciły do swoich bibliotek. Czas na skontrum.

Z bibliotekarskim pozdrowieniem

Agnieszka Czekała

Instruktor do zadań biblioteki powiatowej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Międzyrzeczu